Strukovna škola Pula u suradnji s HUiU predstavlja projekt “Modometrija 2050”
Autor: Ana Milovan, 19. 1. 2024.

U ponedjeljak, 22. siječnja 2023. godine, u 11 sati, Hrvatsko udruženje inovativnih umjetnika (HUiU) u suradnji s Strukovnom školom Pula predstavlja projekt - MODOMETRIJA 2050: moda budućnosti. Lokacija događaja je HUiU galerija, smještena na Zagrebačkoj 27 u Puli.

Na promociji će sudjelovati ključni akteri ovog inovativnog projekta. Ravnatelj škole, Ivo Bebek, mentorice-profesorice Ivna Bevanda i Katja Velkavrh, te autorski tim HUiU-a, uključujući Katju Klibu, Ivanu Tomić (mentorica radionice Modnog snimanja i fotografkinja) i Kristinu Nefat, će predstaviti viziju budućnosti mode.

Autor, snimatelj i montažer promotivnog videa, Alen Špionjak, donosi vizualni prikaz projekta, dok će učenice Strukovne škole potpisati styling modela u samom videu. Uz to, istaknute gošće dizajnerice u promotivnom videu su Valentina Sedlić, pobjednica 2021. godine, te Lorena Vitez, pobjednica 2022.

Ovogodišnje pobjednice, Nastasija Vasić iz Srbije (14-19 godina) i Valentina Pliško iz Hrvatske (20-25 godina), nagrađene su novčanom potporom od 200 eura u svakoj kategoriji, potičući ih na daljnji rad u području mode.

Projekt MODOMETRIJA je informativno-edukativni poduhvat HUiU-a, kontinuirano provođen od 2017. godine. Središnja ideja projekta leži u organizaciji istoimenog online multimedijalnog događaja, gdje mladi, neafirmirani modni dizajneri od 14 do 25 godina iz Pule i država bivše Jugoslavije prezentiraju svoj rad javnosti.

Projekt je rezultat sinergije primijenjenih i audiovizualnih umjetnosti, uz aktivnu suradnju mentora, uključujući članove HUiU-a, afirmirane modne dizajnere, profesore srednjih škola, grafičke dizajnere i druge stručnjake. Učenici Strukovne škole Pula od 2017. godine sudjeluju u projektu, potpisujući šminku, frizure, te prateći sve aspekte produkcije.

Nagrade za najbolje dizajnere dodjeljuje stručni žiri, sastavljen od Elice Iljoska, Lare Bagar, Katje Klibe, Ivane Tomić i Kristine Nefat. Vrednuje se usklađenost s temom natječaja, skice mini kolekcije, izvedba odabranog modela te tehnička izvedba.

Projekt MODOMETRIJA sufinanciran je sredstvima Zaklade Kultura nova, Grada Pule i Istarske županije.

Preuzeto s: