Savjeti za sigurno korištenje interneta:

• nemoj davati osobne podatke o sebi ili članovima svoje obitelji, o školi, telefonski broj ili adresu stanovanja

• kad si na netu ili chatu, sjeti se da nisu svi ono kako se predstavljaju

• ako te netko uznemirava na internetu, govori ružno ili bilo što pri čemu se ne osjećaš ugodno – prekini razgovor

• pomogni drugima u svojoj knjižnici ako imaju problema pri korištenju internetu

• "prijatelji” s neta možda nisu najbolji sugovornici o tvojim problemima s roditeljima, prijateljima ili u školi – pročitaj ono pod točkom 3.

• Blog.Hr- mogućnost kreiranja vlastitog bloga, pregled postojećih blogova.
  • British Council (učenje engleskog jezika) - besplatni internetski materijali za pomoć odraslima, tinejdžerima i djeci u učenju engleskog jezika.
  • Carnet (Hrvatska akademska istraživačka mreža) - pristup internetu i internetske usluge, edukacija, e-knjižnica.
  • Edukacija.hr - portal koji objedinjuje ponudu raznih obrazovnih ustanova i centara za dodatno obrazovanje u Hrvatskoj.
  • Hrvatski na mreži - pomoći će vam u redovitoj nastavi hrvatskoga jezika, ali i pružiti vam uvid u mnogobrojne književne, kulturne i umjetničke sadržaje.
  • Learning English Online- materijal za učenike i nastavnike, za učenje engleskog jezika.
  • Matura - on line izdanje priručnika Hrvatski na maturi.
  • Moj prvi posao - pretraživanje poslova, savjeti u vezi s traženjem posla.
  • Mreža mladih Hrvatske - savez 52 nevladine udruge mladih i za mlade koji u Republici Hrvatskoj djeluje kao nacionalna krovna organizacija mladih.
  • Pisci na mreži - webinara pomoću koje se književnost prevodi iz sfere apstraktnog u nešto sasvim praktično, stavljajući učenike u izravan i osobni kontakt s književnicima.
  • Pitajte knjižničare - objašnjenje pojmova te literaturu koja vam je potrebna za izradu referata, prezentacije ili seminara.
  • Portal za škole - jedinstveno mjesto, izvor korisnih informacija za nastavnike, učenike, roditelje i škole i polazišno mjesto do drugih online i klasičnih izvora informacija.
  • Stipendije - portal posvećen stipendijama koje su dostupne hrvatskim građanima za studij u Hrvatskoj i inozemstvu.
  • Vodič kroz zanimanja - savjeti i informacije koje su potrebne pri odabiru zanimanja i planiranju karijere.
  • Volontiram.hr - baza podataka ponude i potražnje volonterskih mjesta i poslova na području Hrvatske i informacije o zakonskoj regulativi vezanoj uz volontiranje u Hrvatskoj.
  • Zelena akcija - vijesti, događanja, aktivnosti, dokumenti, linkovi nevladine neprofitabilne udruge građana za zaštitu okoliša.