O KNJIŽNICI

Školska knjižnica Strukovne škole Pula:

• Radno vrijeme: svakog radnog dana u vrijeme nastave, od 8:00 do 14:00
  • Knjižničarka: Ana Milovan, prof. i mag. bibl.
  • Smještaj: knjižnica je smještena na drugom katu škole na površini od 40 m2
  • Oprema: od tehničke opreme knjižnica posjeduje: 2 računala, pisač i skener
  • Broj čitateljskih mjesta: 10
  • Broj računala u školskoj knjižnici: 2
  • Broj računala s pristupom internetu: 2
  • Veza s internetom: ADSL
  • Program za knjižnično poslovanje: MetelWin
  • Knjižni fond: 3458 svezaka (lektirni naslovi, beletristika i stručna literatura)
  • Periodika: 9 naslova časopisa
    • Meridijani: časopis za zemljopis, povijest, ekologiju i putovanja,
    • Drvo: časopis za drvnu industriju, obrt, tehnologiju, trgovinu i informatiku
    • Hrvatske šume: časopis za popularizaciju šumarstva
    • Olimp
    • Ljekovito bilje: liječenje biljem - biljna kozmetika - bilje u kuhinji - bilje u kućanstvu - uzgoj bilja
    • Wellbis
    • Priroda: mjesečnik za popularizaciju prirodoslovnih znanosti
    • Nova Istra: časopis za književnost, umjetnost, kulturu
    • Hrvatski Pekar: stručni časopis za pekarstvo, mlinarstvo, tjesteničarstvo i industrijsku ambalažu
    • Školske novine: tjednik za odgoj i obrazovanje

UVJETI POSUDBE I USLUGE

Odjednom se mogu posuditi tri knjige na rok od tri tjedna (21 dan). Zakasnina se naplaćuje 0,50 kuna po danu i knjizi. Sva knjižnična građa dostupna je kako nastavnicima (djelatnicima) tako i učenicima škole.

Časopisi i referentna zbirka (enciklopedije, leksikoni, rječnici) mogu se koristiti u čitaonici ili posuditi na jedan školski sat.

KNJIŽNIČNI KATALOG

Knjižnični katalog predstavlja popis cjelokupne knjižnične građe koju knjižnica posjeduje. Katalozi daju odgovore na pitanja korisnika: koju građu ima knjižnica, koja djela određenog autora posjeduje, koje publikacije iz određenog stručnog područja, koje publikacije o određenoj temi ili predmetu i slično.

Dragi učenici, profesori i roditelji  katalog Knjižnice Strukovne škole Pula pretraživ je klikom na sliku ispod teksta, a građa je obrađena u aplikaciji Metel Win i računalno je pretraživa po raznim parametrima.

KAKO SE PONAŠATI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

1. U knjižnici slobodno možeš razgledati knjige, ali svaku vrati na mjesto. Ako ne znaš gdje se knjiga nalazi vrati je knjižničarki koja će je vratiti na njezino mjesto.
  2. Trebaš li određenu knjigu, a ne znaš gdje se knjiga nalazi ili kako se zove, pitaj knjižničarku!
  3. Posuđene knjige vrati na vrijeme. U našoj knjižnici knjigu možeš zadržati 21 dan.  I pazi na rok vraćanja knjige, osobito lektire kako bi je svi stigli pročitati! Zakasnina na knjigu iznosi 1,50 kuna po tjednu.
  4. Za uništenu ili izgubljenu knjigu učenik je dužan donijeti zamjensku knjigu, a kada je riječ o lektiri isti primjerak knjige, ili platiti naknadu u iznosu cijene knjige (koju možeš provjeriti kod knjižničarke).
  5. Ne posuđuj drugomu posuđenu knjigu!
  6. Knjigu valja čuvati. Ne listaj je masnim prstima i dok jedeš. Ne šaraj po knjizi (ni po vlastitoj) i ne savijaj uglove da bi znao do koje si je stranice pročitao.
  7. Knjiga je lijep dar u svim prilikama!

(prema knjizi Nade Iveljić „BONTON – pravila uljudnog ponašanja za djecu“)