Okvirni vremenik pisanih provjera šk. god. 2016./17.

Unaprjeđenje školskog kurikuluma s ciljem promoviranja zdravog načina života

Strukovna škola Pula, zajedno s partnerima Udrugom Informo, Medicinskom školom Pula i Confindustria-om sa sjeverne Sardinije provodi projekt pod nazivom Unaprjeđenje školskog kurikuluma s ciljem promoviranja zdravog načina života/ Enhancing the School Curricula with the aim of promoting the Healthy Lifestyle.

Sveukupna vrijednost projekta je 190.730,63€. 93,67% od ukupne vrijednosti je financirala Europska unija a ostatak je sufinancirala škola.

Ugovorno tijelo odgovorno za provedbu projekta je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a natječaj je prijavljen na IV komponentu IPA programa- Razvoj ljudskih potencijala.

Ovaj je projekt usmjeren prvenstveno na učenike i profesore smjerova tehničari nutricionisti i kozmetičari i traje godinu dana od potpisivanja ugovora- dakle od 22.9.2012. do 21.9.2013. Opći ciljevi projekta bi se mogli svesti na sljedeće:

1. pomoć pri smanjenu problema nezaposlenosti pružajući studentima specifična znanja i alate kao bi postali relevantniji na tržištu rada, dajući i onima s manje mogućnosti veću šansu za zaposlenje.

2. pridonijeti lokalnom i regionalnom razvoju poboljšanjem obrazovne ponude, zadovoljavanjem potreba tržišta rada za bolje obrazovanim profesionalcima u ključnim sektorima turizma i usluga građanima, te razvoj gospodarstva temeljenog na znanju i poboljšanju kvalitete rad i života.

Projekt planira doseći te planirane ciljeve kroz sljedeće aktivnosti:

• Edukacije za profesore- kozmetičari
  • Edukacije za učenike- tehničari nutricionisti i kozmetičari
  • Nabava opreme za wellness praktikum
  • Edukacije za profesore- nutricionisti
  • Nabava opreme za nutricionistički laboratorij
  • Edukacija za sve profesore:
    • Metodika
    • Strani jezici
  • Lifelong learning- MyEuropa
  • Studijski posjet- Sardinia
  • Vidljivost škole i projekta. Izrada: