Edukativni posjeti Gradskoj knjižnici i čitaonici Pula
Autor: Ana Milovan, 5. 11. 2019.

U Mjesecu hrvatske knjige učenice 1. a razreda smjera kozmetičar u pratnji svoje nastavnice hrvatskog jezika Sandre Brešić i školske knjižničarke Ane Milovan posjetili su Gradsku knjižnicu i čitaonicu Pula. Nakon obilaska knjižnice i informiranja o rasporedu knjižnične građe, knjižničarka Andrea Pavlović na Odjelu multimedije održala je radionicu pretraživanja knjižničnog kataloga. Po završetku teorijskog dijela uslijedilo je vođeno pretraživanje knjižničnog kataloga. Učenice su dobile zadatak pronaći u knjižničnom katalogu, a zatim i na policama knjižnice, jedan roman za mladež i jedan stručni naslov iz područja kozmetike. Vrlo su se brzo snašle i riješile zadatke, a samo su poneke od njih zatražile pomoć knjižničarke.

Izvanučionička nastava u Gradskoj knjižnici i čitaonici Pula organizirana je na jednak način i za učenike 1. b razreda smjera tehničar nutricionist 4. listopada 2019. kada ih je vodio njihov nastavnik hrvatskog jezika Semir Koljić i školska knjižničarka. Učenici su naučili kako samostalno pretraživati knjižnični katalog, kako pronaći beletristiku i knjige iz područja nutricionizma na policama knjižnice.