Dan otvorenih vrata za učenike osmih razreda i za njihove roditelje
Autor: Ivo Bebek, 23. 5. 2022.

Strukovna škola Pula u utorak, 7. lipnja 2022. godine, u 17:00 otvorit će vrata svoje škole kako bi učenicima osmih razreda i njihovim roditeljima predstavila svoj rad, aktivnosti i projekte. Osmašima se ove godine na upisima nude dva četverogodišnja programa: tehničar nutricionist i kozmetičar, i tri trogodišnja; frizer, stolar, mesar. Valja napomenuti da se trogodišnji programi Strukovne škole Pula provode prema jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) za obrtnička zanimanja što znači da će učenici, uz redovno obrazovanje u školi, na praktičnu nastavu ići kod poslodavaca (obrtnika). Škola i obrtnik zajedno prate, vrednuju i ocjenjuju učenike u procesu stjecanja kvalifikacije. Brojni su primjeri gdje poslodavci zadrže učenike koji su kod njih odradili praksu, pa nerijetko ugovor o naukovanju „preraste“ u ugovor o radu.